Apgrieztas ādas apavu kopšana

 
Apgrieztas ādas (zamšādas) apaviem jāvelta daudz uzmanības. Tomēr tagad netrūkst ne informācijas, ne līdzekļu to kopšanai.
  1. Vissvarīgākais ir pasargāt apavus no mitruma. Šeit vislielākais palīgs – impregnētājs. Apgrieztas ādas apaviem vispiemērotākais ir “Boston” impregnētājs “Raingard allover”. Tas pasargā apavus ne vien no mitruma, bet arī no netīrumiem.
  2. Nākamais solis zamšādas apavu kopšanā ir pūciņu atjaunošana beržot. Var vadīties pēc tautas gudrības un lietot sakaltušas maizes gabaliņu, ar to beržot apavu virsmu tikmēr, kamēr panāksiet vēlamo rezultātu. Bet, lai neviens nedomātu, ka kaltējat maizi, lai barotu putniņus, varat izmantot speciālu “Boston“ apavu suku. Tajā apvienota birstīte pūciņu atjaunošanai ar metāla sariņiem, maigāka birstīte kopšanas līdzekļu ieberzēšanai un papildu zobaina maliņa grūti pieejamu vietu kopšanai. 
  3. Tāpēc šāds līdzeklis ir daudz vienkāršāks un ērtāks lietošanai. 
  4. Ja vēlaties atsvaidzināt zamšādas kurpju krāsu, izmantojiet speciāli apgrieztai ādai paredzētus izsmidzināmus vai uzziežamus “Boston” krāsas atsvaidzinātājus. Tie ir divās krāsās – brūnā vai melnā. Ja kurpes ir citā krāsā – varat izmantot bezkrāsainu apavu atsvaidzinātāju.
Padomi, kā kopt zamšādu, ir piemēroti arī apaviem no nabuka. Tikai nevajadzētu to pūciņas berzt ar metāla sariņiem, jo nabuks ir ļoti mīksta un maiga āda, ko ir svarīgi nesaskrāpēt.

[

Aizpildiet visus obligātos laukus. Lūdzu, ievadiet pareizu e-pasta adresi

[